Vánoční florbalový turnaj

Štítky:

Ilustrační obrázek

Stejně jako každý rok jsme se s kalendářním rokem rozloučili sportovním kláním ve sportovní hale u plaveckého stadionu. Sportovní program doznal proti loňsku určitých změn - rozšířili jsme tradiční florbalový turnaj o další - turnaj ve vybíjené. Celý program odstartovalo vystoupení školního pěveckého sboru a jeho sólistů. Po asi hodinovém kulturním programu vystřídali sbor na palubovce florbalisti a na menší ploše týmy, které se přihlásily na vybíjenou. Oba dva turnaje začaly nejdříve bojem ve skupinách, po kterých následovalo pro florbalisty play off a ve vybíjené se utkaly nejlepší týmy o medailová umístění.

Florbalový "pavouk" svedl do finále týmy HARAMBE a AllStars. HARAMBE byl tým studentů 4.A - notně posílený o jednoho z nejzkušenějších brankářů turnaje Andreje Plecháčka, který těsně před začátkem turnaje opustil řady týmu AllStars (dle jeho slov šlo o nabídku, která se nedala odmítnout...), takže finále mělo o náboj postaráno. AllStars byl již tradičně složen z profesorů a bývalých studentů. V jeho blankytně modrých dresech jsme mohli sledovat Robina Janoše, Borise Kubíčka, Michala Máru, Vojtu Pohla, Dana Knoppa, Filipa Janoucha a v brance čaroval Kuba Hoffmann. Po velmi vyrovnaném průběhu byl o 2 branky"šťastnější" tým AllStars a získal vítězství ve vánočním turnaji. Druhé místo obsadil tým HARAMBE vedený hráči kralupského FBC (A.Kozel, L.Nový, J.Procházka) a na třetím místě skončil tým AllBlacks, který tvořili "nováčci" z 1.A

Turnaj ve vybíjené byl také do posledních okamžiků velmi vyrovnaný a dramatický o čemž vypovídá i to, že finálový duel muselo rozhodnout prodloužení, ve kterém rozhodla jedna přesná střela o vítězství týmu PÁRCI, který ve složení: Prokop Klouček, Jáchym Gerstenberger, Dan Durrhammer, Michal Kamler, Martin Procházka a Filip Do vybojovali trofej pro třídu 3.G. Na druhém místě skončil tým POHODA ze 4.G a třetí místo obsadili PRINCEZNY také ze 4.G.

Aby byla zpráva kompletní je nutné dodat, že soutěž o nejlepší fanoušky vyhrála třída 1.A v čele s velmi "hlasitou" a neúnavně povzbuzující třídní Vandou Láchovou.

Na závěr je třeba poděkovat všem, kteří se podíleli na organizaci a přípravě obou turnajů i všem aktérům za fair-play hru a ohleduplnost. Doufáme, že si všichni zúčastnění i diváci sportovní dopoledne užili a odcházeli s dobrou náladou.

 

Fotogalerie: 

https://goo.gl/photos/tZwg21E9Ro5LuJLs6