Devadesát let Dvořákova gymnázia

logo90Září tohoto roku bude důležité nejen pro všechny studenty současného Dvořákova gymnázia, ale tentokrát poněkud překvapivě i pro studenty minulé, kteří již školním lavicím odrostli, případně je výrazně přerostli, a do školních lavic už jen vodí své děti nebo vnoučata.

Dvořákovo gymnázium tento rok totiž oslaví devadesáté výročí svého vzniku, který si připomene ve dvou zářijových dnech, jež budou naplněny oslavami, kulturními akcemi a příjemnými setkáními současných i předchozích pedagogů této školy s jejich studenty.


V pátek 20. září se bude konat Den otevřených dveří, na který jsou zváni nejen studenti bývalí, ale i ti budoucí, kteří si tak budou moct celou školu projít, prohlédnout si jednotlivé učebny a dozvědět se o škole spoustu zajímavých informací.

Večer tohoto dne bude patřit Celebrandu 90, které se odehraje v KASS Vltava od 18 hodin. Během tohoto slavnostního večera, protkaného řadou kulturních vystoupení, se bude poslouchat hudba, tančit, vzpomínat a pěstovat nostalgie po dobách minulých.

V sobotu 21. září se během celého odpoledne a části večera uskuteční v prostorách školy a na přilehlých školních pozemcích neformální setkání absolventů všech tří škol, které v průběhu uplynulých let v této budově působily - Dvořákova gymnázia, Střední odborné školy ekonomické (dřívější Obchodní akademie) a Střední průmyslové školy chemické. Setkání bude určené nejen absolventům, ale i jejich rodinným příslušníkům bez rozdílu věku. Absolventi ochotní zavzpomínat si se mohou těšit na mnoho zajímavých akcí - „retro hodiny" s bývalými profesory, ochutnávky delikates ze školní jídelny, zábavné zkoušky a experimenty v jednotlivých učebnách, divadelní představení, hudební vystoupení bývalých studentských kapel a mnoho dalšího. Nejdůležitějším a určitě i nejzajímavějším momentem celé akce bude možnost potkat své přátele, spolužáky a bývalé pedagogy a popovídat si s nimi.

Pokud patříte do okruhu absolventů a zajímají vás oslavy devadesátého výročí Dvořákova gymnázia, jste na všechny akce srdečně zváni.
Jestliže se chcete aktivně účastnit programu, například se svojí bývalou studentskou kapelou, kontaktujte organizátory na e-mailové adrese 90letDG@dgkralupy.cz a pro další informace sledujte www stránky školy www.dgkralupy.cz nebo facebookovou stránku 90 let Dvořákova gymnázia.

 

Další stránky v kategorii